Styrelse

Svenska Taxiförbundets styrelse och suppleanter utses vart tredje år av kongressen.

 

Peter Norman

Peter Norman
Förbundsordförande

peter.e.norman@gmail.com
072 720 22 04
Högupplöst bild (jpeg)
Magnus Klintbäck

Magnus Klintbäck
Vice förbundsordförande och ledamot

VD i Taxi Kurir Stockholm AB
magnus.klintback@taxikurir.se
08 121 430 00
08 121 30 00
Pierre Cederberg

Pierre Cederberg
Ledamot

Styrelseledamot och taxiägare i
Taxi Göteborg ek.för.
pierre@taxilorensberg.se
0707 65 14 02
0707 65 14 02
Pernilla Samuelsson

Pernilla Samuelsson
Ledamot

VD i Topcab
pernilla@topcab.com
070 912 33 33
Per Åke Pettersson

Per-Åke Pettersson
Ledamot

VD i Östersunds Taxi i Jämtland AB.
per-ake.pettersson@telia.com
070 570 71 56
Bawer Coskun

Bawer Coskun
Ledamot

Styrelseledamot och taxiägare i Taxi Stockholm 150000 AB
bawer.coskun@taxistockholm.se
Claes Löfvenberg

Claes Löfvenberg
Ledamot

Styrelseledamot och VD i SverigeTaxi AB
claes.lofvenberg@taxi020.se
Staffan Eklund

Staffan Eklund
Suppleant

Taxiägare i Koppartaxi AB
staffan@koppartaxi.se
Kenneth Martinsson

Kenneth Martinsson
Suppleant

Platschef i Gävle Taxi
kennet.martinsson@gavletaxi.se
Tommy Edlund

Tommy Edlund
Suppleant

VD i Taxi Helsingborg
tommy.edlund@sverigetaxi180200.se